top of page
Пошук

Колір в знімках Saul Leiter

  • Фото автора: Kate Kutsevol
    Kate Kutsevol
  • 23 бер.
  • Читати 2 хв

Палітра кольорів

Майже кожне його фото містить червоний колір. Або його похідний - оранжевий. Рідше жовтий. Червоний домінує за кількістю фото. Подекуди червоний є основним, заповнює майже весь кадр. Подекуди це просто акцент. Очевидно, що Соул Лайтер спостерігав, намагався вловити саме червоний колір. 

Схоже, що якщо випадала можливість вписати в кадр червоний, він обов'язково нею користувався. Що характерно для кольору на його роботах, то він не кричащий, приглушений. Безсумнівно, це зумовлено якістю плівки.

З біографії митця дізнаємося, що він почав експериментувати з кольором наприкінці 1940х в Нью Йорку. Що означає “експериментувати”? Зрозуміло, пробуючи різні варіанти не тільки поєднання кольорів, а також можливостей їх відображення тою чи іншою плівкою. Отже, можна собі уявити, що зі всього представленого на той час вибору плівок він зупинився на одній з них. Відтак, припускаємо, що до того, як обрати одну, він перепробував декілька чи всі наявні. Зупинився він на плівці Kodachrome.


Kateryna Kutsevol,  Amsterdam 2025
Kateryna Kutsevol, Amsterdam 2025

Kodachrome Film

Завдяки Wikipedia  та за допомогою ChatGPT дізнаємося наступне:Kodachrome — це кольорова діапозитивна плівка, яку випустила компанія Kodak у 1935 році. Ця плівка слайдова, тобто така, що після її проявлення вона дає позитивне зображення, тож кадр ми бачимо одразу із реальними кольорами, не негативними. Ця плівка стала культовою серед фотографів завдяки:

  1. Глибоким, насиченим кольорам – Kodachrome славилася своєю здатністю передавати яскраві, чисті кольори без спотворень. Це було важливо для художньої фотографії.

  2. Чудовій деталізації та контрасту – Завдяки унікальній хімічній структурі ця плівка мала дрібнозернисту текстуру, що робило зображення різкими та деталізованими.

Стійкості до вигорання – Kodachrome мала довговічність: навіть через десятиліття знімки залишалися насиченими, без втрати кольору (на відміну від багатьох інших кольорових плівок того часу)


  • Kateryna Kutsevol,  Amsterdam 2025
    Kateryna Kutsevol, Amsterdam 2025

Мої висновки

  1. Обираємо мету. В данному випадку колір, на який звертаємо посилену увагу. 

  2. Обираємо метод передавання обраного кольору. Тобто, це або певна плівка, або певний пресет в Лайтрум, або особлива обробка в ФШ, або заздалегіть обрані установки своєї камери. Як обрати саме те, що підходить? Просто пробувати різні варіанти та зупинитися на одному з них.

Повернемося до, власне, кольору в роботах Соула Лайтера. Таким чином, домінуючі кольори - це червоний, в першу чергу, жовтий та помаранчевий.  Кольори теплі. Це зумовлено як властивостями безпосередньо червоного, жовтого та помаранчевого, так і, скоріше за всього, вибором плівки, про яку я згадувала раніше

.


Kateryna Kutsevol,  Amsterdam 2025
Kateryna Kutsevol, Amsterdam 2025

Яке значення цих кольорів?

Якщо роботи фотографів сприймати, як відображення їх внутрішнього світу, то ми бачимо в його роботах відображення чогось теплого, інколи сумного, місцями чогось романтичного.



P.S. Оскільки це дослідження виконано в рамках мого навчання, а ткож цей сайт належить мені, то всі фото, які я використовую в цьому дописі - мої.

 
 
 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
  • Facebook
  • Instagram

Kate Kutsevol Photography

bottom of page